Leuke lesideeen voor het basisonderwijs van Juf Naomi
Doelgroep: 7/8
Sectie: thema voeding
Sectie: rekenen
Geschreven door: Juf Laurien


Print-vriendelijke pagina..

Prijzen vergelijken

Nodig:

Een aantal producten, waarvan je steeds 2 verschillende hebt, met 2 verschillende prijzen.
Rekenblaadjes
Pennen

Voorbereiding leerkracht:

Producten aanschaffen
Bonnetje bewaren ivm de prijzen
Prijzen op het bord schrijven per product (producten die bij elkaar horen bij elkaar zetten bijv chips)
Rekenblaadjes en pennen

Lesverloop:

De kinderen rekenen het verschil per voedignsmiddel - merk uit.
Daarbij kan je bijvoorbeeld op de volgende zaken letten:
1. Inhoud van het product (in grammen, of liters)
2. Merk van het product
3. Houdbaarheid van het product
4. Waar het product vandaan komt

Dit zijn een aantal suggesties,er zullen vast nog meer ideeen zijn..
Als je het verschil berekend hebt, en alles is nagekeken door de leerkracht, kan je beide producten testen, door bijvoorbeeld een glaasje sinas te nemen van het merk 'fanta' en een glaasje van het winkelmerk zelf. Proef je verschil? Welke vind je lekkerder, en waarom? Klopt het volgens jou als je naar de prijs kijkt, en je het beoordeeld hebt?

 

 







Mail Juf Naomi